
U subotu 15.juna počela je akcija vezana za saniranje i čišćenje pobiršćke džamije.
Pošto se priblizava časni mjesec Ramazan, cilj nam je da se i ovoj našoj džamiji posveti malo pažnje i urade neki poslovi da bi izgledala ljepše.
U organizaciji Medžlisa Islamske Zajednice Ljubuški i njenih vrijednih džematlija, počela je
akcija sanacije i čišćenja pobrišćke džamije i pomoćnih prostora oko
nje.Pobrišćka džamija, kao što se zna,u posljednje vrijeme koristi se za
obavljanje džume namaza, a vrlo često i za tevhide, koje rodbina uči za svoje rahmetlije.
Džamija u Pobrišču je, na neki način, naša reprezentativna dzamija, jer mnogi putnici prolaznici koje kroz Ljubuški put nanese petkom, traže mjesto gdje se klanja Džuma.
U ovoj našoj džamiji se nalazi i gusulhana, prostor gdje se opremaju naše rahmetlije.Ispred ove džamije polaze i sve dzenaze prema našim mezarlucima. Radi svega ovoga ova džamija zaslužuje respekt sviju nas.
U svakom slučaju, podjednako su važni svi objekti našeg bogatog nasljeđa,a zbog navedenih razloga možda je ovaj objekat,na neki način i najvažniji.
Ova akcija je dugo planirana i evo, hvala Bogu, počela je njena realizacija. Svi nedostaci će biti otklonjeni i sanirani. Odaziv džematlija je, kao uvijek, bio zadovoljavajući, te se na kraju zahvaljivamo svima koji su se odazvali i dali svoje učešće u ovoj akciji.
Da ne kvarimo dobri običaj, donosimo nekoliko fotografija …
MIZ Ljubuški



Huso Mahic i Mujo Zeko

Amir Osmic glavni majstor u unutrasnjosti dzamije

Nova oglasna ploca ispred dzamije

Jedan od vrijednih dzematlija

Suad Gujic prisutan skoro na svim akcijama Medzlisa

Nedim Hadzic specijalista za bravariju

Svak oko svojih zaduzenja

Radilo se pedantno

Ervin Reva Nevesinjac uvijek uz zajednicu, primjer za svu omladinu

Tu su i komsije…

Kemo Germic

Suad Gujic

Ervin Nevesinjac





