Lana Pudar sa zlatom u rukama zaplakala dok je Vječnim gradom odjekivala himna BiH

Opravdano ponosna Lana Pudar preuzela je najvažnije priznanje u svojoj karijeri, evropsko zlato koje je osvojila u Rimu u disciplini 200 metara delfin.

Pudar (16) ostvarila je jedan od najvećih uspjeha bh. sporta postavši evropska prvakinja na Prvenstvu vodenih sportova u Vječnom gradu.

Mladoj bh. sportašici uručena je zlatna medalja, a nakon toga Rimom je odjekivala himna Bosne i Hercegovine što je trenutak ponosa za sve naše građane.

Pristojan broj bh. navijača nalazio se u dvorani i oni su pružali podršku Pudar tokom cijelog takmičenja, ali i dok joj se dodjeljivalo zlato.

Lana Pudar je zaplakala dok se intonirala himna Bosne i Hercegovine što je bio jedan od najdirljivijih trenutaka tokom današnjeg dana na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Himnu BiH i nevjerovatan uspjeh pozdravili su i navijači ostalih reprezentacija gromoglasnim aplauzom.

Tako je naša fenomenalna plivačica na najbolji mogući način okončala Evropsko prvenstvo koje će zauvijek pamtiti. U disciplini 100 metara delfin osvojila je bronzu, a onda je sve začinila najvećim uspjehom u karijeri postavši evropska prvakinja.