Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja u historiji svjetskih prvenstava

Elvedina Muzaferija je na današnjoj kombinacijskoj utrci ostvarila najbolji rezultat u historiji bh. skijanja na Svjetskom prvenstvu u Courchevelu.

Danas je u poznatom francuskom skijalištu počelo Svjetsko prvenstvo u skijanju, a na startu kombinacijske utrke su bile 33 skijašice.

Nakon prve vožnje superveleslaloma pet skijašica je otpalo i nisu završile utrku. Potom je od druge slalomske vožnje odustalo njih još osam, jedna je promašila kapiju (Romane Miradoli), a Mikaela Shiffrin je diskvalifikovana, te je na kraju 18 skijašica ostvarilo plasman.

Muzaferija je završila na 15. mjestu sa 7.59 sekundi zaostatka za pobjednicom Federicon Brignone, te je nadmašila svoj najbolji rezultat na svjetskim prvenstvima – 16. mjesto u Cortini D'Ampezzo od prije dvije godine.

Drugo mjesto i srebrenu medalju je osvojila Wendy Holdener, a treće i bronzu Ricarda Haaser.